Program

2021. október 7., csütörtök, 9:00-16:30 között, Hotel Laterum
Konferencia előtti OFTEX-tanfolyam: Folyamatos vesepótló kezelés ‒ workshop
A tanfolyam programja megtekinthető: https://www.oftex.hu/project_o/actual_prg/system/launch.php?pg=./oftex/TANF_Adatlap.php?msgid=77369&tableid=0
A tanfolyam zárása után a résztvevők részvételi díj nélkül látogathatják a MIRA tudományos programját.

2021. október 7., csütörtök, 16:30-18:00 között, Hotel Laterum
ClotPro-vezérelt hemosztázis management workshop-CSL Behring támogatásával
Előadók: Dr. Mühl Diana, Dr. Csontos Csaba

2021. október 8., péntek
A konferenciához csatlakozó OFTEX-tanfolyam: Gyermek- és felnőtt-újraélesztés
A tanfolyam programja megtekinthető: https://oftex.hu/project_o/actual_prg/system/launch.php?pg=./oftex/TANF_Adatlap.php?msgid=77896&tableid=0&retcode=tanflist
A helyszín: Janus Pannonius Klinikai Tömb, K005 tanterem (Pécs, Ifjúság útja 13.)
A tanfolyam zárása után a résztvevők részvételi díj nélkül látogathatják a MIRA tudományos programját.

MIRA


8
OKT
Péntek
A KONFERENCIA MEGNYITÓJA
08:00-Regisztráció
09:00-09:10A konferencia megnyitója
Sebestyén Andor, PTE KK elnöke
1. SZEKCIÓ: AZ AITI 50+1 ÉVES
Üléselnök: Horváth J. Attila
09:10-09:30Az AITI alapításának máig élő emlékezete
Tekeres Miklós
09:30-09:45Az AITI eredmények
Bogár Lajos, Csontos Csaba, Molnár Tihamér
2. SZEKCIÓ: ÚJDONSÁGOK AZ ANESZTÉZIÁBAN ÉS INTENZÍVTERÁPIÁBAN I.
Üléselnökök: Kerekes László
Szélig Lívia
09:50-10:10NIRS
Fülesdi Béla
10:10-10:30Keringéstámogatás…
Nagy Judit
10:30-10:50Kórokozók kimutatása a klinikus szemszögéből: gyorsaság, pontosság, értékelhetőség
Mühl Diána
10:50-11:10Videolaringoszkópia Magyarországon
Nagy Bálint
11:10-11:30Patient Blood Management
Babik Barna
11:30-12:00Megbeszélés
12:00-13:00Ebédszünet
3. SZEKCIÓ: COVID-TAPASZTALATOK ÉS SZAKMAI AJÁNLÁSOK I.
Üléselnökök: Németh Márton
Németh Péter
13:00-13:20Koronavírus Ellátó Központ a kezdetektől a 3. hullámig. Szervezési feladatok
Csontos Csaba
13:20-13:40Vajon együtt halunk-e meg a betegeinkkel? A pandémia lelki hatásai az egészségügyi dolgozókra
Tóth Ildikó
13:40-14:00Lélegeztetési kihívások a Covid-19-pneumoniában
Kiss Tamás
14:00-14:20ECMO a Covid-kezelésben
Gál János
14:20-14:40Szakápolói tapasztalatok az elmúlt egy évben
Gubányi Judit
14:40-15:00Covid és a várandósság
Márton Sándor
15:00-15:30Megbeszélés
15:30-15:50Kávészünet
4. SZEKCIÓ: COVID-TAPASZTALATOK ÉS SZAKMAI AJÁNLÁSOK II.
Üléselnökök: Rodek Gyula
Szabó Péter
15:50-16:10A poszt-Covid-tünetek és az anti-SARS-CoV-2 antitestválasz közötti kapcsolat
Molnár Tihamér
16:10-16:30Fájdalomcsillapítás Covid-ban
Almási Róbert
16:30-16:50Covid és a mikrobiom
Madách Krisztina
16:50-17:10Molekulaadszorpció a Covid-betegek intenzív terápiájában
Molnár Zsolt
17:10-17:40Megbeszélés
TÁRSASÁGI PROGRAM
18:00-19:00Városnézés az érdeklődőknek
20:00A „Pro Anaesthesia et Therapia Intensiva Qinqueecclesiensis” díjainak átadása
20:20-02:00Vacsora
9
OKT
Szombat
5. SZEKCIÓ: ÚJDONSÁGOK AZ ANESZTÉZIÁBAN ÉS INTENZÍV TERÁPIÁBAN II.
Üléselnökök: Kovács Tamás
Bocskai Tímea
08:30-08:50Ketamin szerepe a neurointenzív ellátásban
Molnár Csilla
08:50-09:10Posztoperatív kognitív deficit
Bátai István
09:10-09:30Súlyos állapotú idegsebészeti betegek invazív monitorozása ‒ a kórélettantól a kimenetelig
Cziegler András
09:30-09:50Éhgyomor-update: honnan, hová?
Kövesi Tamás
09:50-10:20Megbeszélés
10:20-10:40Kávészünet
6. SZEKCIÓ: SZABAD ELŐADÁSOK
Üléselnökök: Rigó Zsolt
Mérei Ákos
10:40-10:55Covid-dal kapcsolatos hemoreológiai és hemosztázis-változások
Schrick Diana
11:00-11:15Császárral szült fiatalasszony Covid-pneumóniával és peripartum cardiomyopathiával
Lovászi Anita, Kaposvár
11:20-11:35SARS-Covid-fertőzött betegek HFNO-kezelése őrző osztályon
Szántó Árpád, Szekszárd
11:40-11:55A HELLP szindróma különleges esete az osztályunkon
Pap Zsolt, Zalaegerszeg
12:00-12:15Hullámok között ‒ Hantavírus-fertőzés az intenzív osztályon
Németh Péter, Szombathely
12:20-12:40Tesztvizsga
12:40-12:45A konferencia zárása
12:45-14:00Ebéd